Meist

Viljandi vanalinn on juba aastaid igatsenud ühte kohvikut. Sellist, kuhu inimesed saaksid tulla, ennast mugavalt ja õdusalt istuma sättida ning head maitsed endasse lasta. Samamoodi igatses seda kohvikut ka Merit Berzin, Viljandi patrioot, kes on sinise uksega kohviku rajaja ja perenaine. Maailmas ringi reisides vaimustus ta erinevatest kohalikest maitsetest ning pisikestest kohvikutest. Olles ise aastaid lambapidaja ning õppinud kunstiakadeemias sisekujundust, tundis ta, et on loogiline jätk tuua oma linna killuke sellest maailmast, milles end hästi tunda.

Kohviku peakokaks on andekas noor kokk Margo Paluoja, kes käib Viljandisse Pärnust ning leiutab väsimatult uusi kokkusobivaid maitsekooslusi, mida vastavalt hooajale ja talunike käest saadavale menüüsse lisada.

Lisaks igapäevastele rahulolevatele ilmetele ning häädele sõnadele on meile kogunenud nii mõnigi tunnustus.

Viljandi arenduskeskus esitas Fellini Kohviku 2013. aasta nominendiks piirkonna ettevõtte kategoorias. Koos meiega kandideerisid veel Karja pagariäri Saaremaalt ning Rakvere Aqua SPA.
Samuti esitas meid Viljandi Linnavalitsus konkursile “Ehe Lõuna – Eesti” 2013 aasta parima  turismiobjekti nominendiks.

Lisaks juba Margo pälvitud Parima noorkoka tiitel 2013.

Kõige uhkemaks tegev tunnustus on siiski Eesti 50 parima restorani hulka valitud saamine, mis on parim tunnustus seni nähtud vaeva eest!

Ja seisame hää selle eest, et neid tuleks veel…..

SAKALA01: VILJANDI, EESTI, 22APR14 Viljandi kohvik Fellin p‰‰ses 50 Eesti parema sˆˆgikoha tabelisse. Pildil kohviku ¸hine pere: vasakult esimene on kohviku juhataja Triin S‰ga ja vasakult teine kohviku omanik Merit Brezin. Peakokk Margo Paluoja on paremalt kolmas. Foto: Aivar Aot‰ht / Sakala

Kohvikupere tähistamas tunnustust 50 parima restorani 18. koha saavutamisel.

Fellin kohviku maja on ehitatud 19. saj lõpus lihakarniks, mis asus esimesel korrusel ja lihameistri pere korteriks teisel. 20. saj keskel ehitati peale veel üks korrus ja maja sai tänase väljanägemise.

fellin
20. sajandi algus

Viljandi 2013+
2013. aasta

ENG EST

 
Külasta Veebiaken OÜ kodulehekülge